Dīgsti – vitamīnu bumba

Kādēļ diedzēt?

Pavasaris vai ziema, diedzēt uz palodzes un vairot veselību varam jebkad. Un nav svarīgi, ka veikalā gurķis vai dilles ir nopērkami lētāk un bez pūlēm – savs ir savs: kopts un lolots, tas priecē mūsu dvēseli un garšas kārpiņas.

Salīdzinot ar īstu dārzu, diedzēšanai ir vairākas priekšrocības:

  • Dīgstos ir līdz pat 50 reizēm vairāk vitamīnu un uzturvielu nekā nobriedušos augļos un dārzeņos. Dīgstot notiek virkne procesu, kas padara asnus par gremošanai ļoti vieglu barību: dīgšana aktivizē gremošanai un vielmaiņai svarīgus enzīmus, padara uzturvielas viegli sagremojamas.
  • «Raža» ienākas dažu dienu laikā jebkurā gadalaikā.
  • «Dārziņš» ierīkojams ātri un turpat mājās – nekāda lieka laika un resursu patēriņa!
  • Pašu diedzēti asni ir vidēji 4 –10 reizes lētāki nekā veikalā pirkti diedzējumi.

 

Kā diedzēt?

Starp citu, ar «Bavicchi GEO Sprouter» speciālo diedzēšanas trauku diedzēšana ir elementāra, un tas būs īpaši izdevīgi:

  • ja jums nav pieredzes diedzēšanā,
  • ja nav iespējas vai vēlēšanās veltīt dīgstošajām sēklām daudz uzmanības,
  • ja mīlat vienlaikus diedzēt vairāku veidu sēklas,
  • kā arī ja vēlaties diedzēt sēklas lielā daudzumā vai asnu spiešanai sulās.

«GEO Sprouter» nodrošina vienmērīgāku gaisa cirkulāciju un mitrumu sēklām, kā arī labāku drenāžu, tādējādi tās izdīgst ātrāk un veiksmīgāk. Diedzējot sēklas parastā šķīvī, tās ieteicams skalot un mitrināt 4–6 reizes dienā, turklāt ir rūpīgi jāseko, lai mitruma nebūtu par daudz vai par maz. Toties, diedzējot ar speciālo «GEO Sprouter», ir tikai 2 reizes dienā virsējam šķīvim jāpārlej glāze ūdens: tā sēklas tiks noskalotas, caur īpašas konstrukcijas spraugām notecēs liekais ūdens, taču saglabājot šķīvī ap sēklām pietiekami daudz mitruma, un gaisu ap sēkliņām mitrinās arī apakšējā šķīvī uzkrātais ūdens iztvaikojot.

Diedzēšanas procesā droši pagaršojiet dīgstus! Un ēdiet tad, kad tie jums tie šķiet visgaršīgākie. Parasti sēklas tiek diedzētas, līdz asniņš ir tikpat garš, cik pati sēkla, grauds vai pupa, vai arī līdz brīdim, kad parādās pirmās lapiņas. Uzreiz neapēstie asniņi ir uzglabājami ledusskapī apmēram nedēļu.

 

Kā lietot asnus?

Pievienojiet salātiem, zupām, sviestmaizēm, biezpienam, jogurtam. Asni šiem ēdieniem piešķirs ļoti augstu uzturvērtību un svaigas garšas nianses. Diedzēti graudi iederēsies pat saldajos ēdienos, piemēram, augļu salātos. Diedzētie graudi ir saldi un sulīgi – bērniem īpaši garšos diedzētas lēcas, griķi, kvinoja, auzas un saulespuķu sēklas. No dīgstiem var spiest sulas, pievienojot tās augļu un dārzeņu sulu kokteiļiem, kas būs īsta vitamīnu eksplozija. Samalti diedzētie graudi lieliski noder arī sejas maskām.

 

Kādēļ izvēlēties BIO?

Biotēka piedāvā vairāk nekā 15 dažādu veidu itāliešu ražotāja «Bavicchi » bioloģiski audzētās sēkliņas un pākšaugus diedzēšanai, kā arī dažādus BIO pākšaugus un graudaugus no «Rapunzel». Konvencionālā lielveikalos nopērkamā produkcija ir nespējīga dīgt, jo ir apstrādāta ar dažādām vielām, bet BIO sēkliņas, pākšaugi un graudaugi nav apstrādāti, un tajos ir saglabājusies dzīvības enerģija un dīgtspēja.

Katrs no dīgstu veidiem atšķiras gan pēc garšas un aromāta, gan uzturvērtības. Uz «Bavicchi » sēkliņu iepakojuma ir detalizēts, viegli saprotams apraksts, kā tās diedzējamas. Šīs sēklas ir augstākās kvalitātes un sevišķi dīgtspējīgas – sadīgs nevis 20% vai puse, bet praktiski visas sēkliņas.

 

Dažu sēkliņu un pākšaugu raksturojums

  • Kreses (Lepidum sativum) – satur kalciju, kāliju, jodu, dzelzi un fosforu. Ar attīrošu un cukura līmeni regulējošu iedarbību.
  • Lēcas – garšas un aromāta dēļ īpaši iecienītas salātos un zupās. Satur olbaltumvielas (25%), kā arī minerālvielas – kalciju, dzelzi, magniju, kāliju, cinku, nātriju. Bagātas enzīmiem un vitamīniem.
  • Redīsi – sevišķi bagāti ar vitamīnu A, B1, B2 un C, ar minerālvielām – kāliju, kalciju, magniju, fosforu un sēru. Stiprina muskuļus, labvēlīgi iedarbojas uz redzi, stimulē kuņģa sulas izdalīšanos.
  • Sinepes – dīgsti ir attīroši (detox) aknām. Bagātas ar minerālsāļiem (kalciju, magniju, kāliju, dzelzi), vitamīniem un hlorofilu. Stiprina imūnsistēmu.
  • Lucerna jeb alfalfa – uzturvielām bagātākie dīgsti: pilns vitamīnu un minerālvielu spektrs, ļoti daudz proteīna – 35%, visas neaizstājamās aminoskābes un gremošanai svarīgi enzīmi.
  • Brokoļi teicams šķiedrvielu, A un C vitamīna, kālija un dzelzs avots, satur arī E un B grupas vitamīnus. Diurētiski, satur aktīvus antioksidantus – līdz 50 reizēm vairāk nekā nobriedušā dārzenī.
  • Griķi satur kāliju, fosforu, kalciju un lecitīnu. Labvēlīgi ietekmē holesterīna līmeni un asinsspiedienu, stimulē asinsriti. Ieteicami, lai uzlabotu apetīti un uzturētu veselīgu gremošanas sistēmu. Satur arī flavonoīdus, kuri palīdz saglabāt veselus asinsvadus.

Informācija par dīgstu uzturvērtību sagatavota saskaņā ar ražotāja sniegtajām ziņām. Tā nav izmantojama medicīnisku indikāciju novēršanai vai speciālistu norādījumu aizstāšanai.

Veiksmīgu diedzēšanu un gardus dīgstus!