Gaļa, šķiņķis, speķis. Ar pliku gaļas izstrādājumu, lai cik garšīgs tas nebūtu, gardi pīrādziņi nesanāks. Tāpēc gaļai pievieno ceptus sīpolus, sieru, vārītas olas ar zaļumiem, nedaudz paprikas vai sasmalcinātu ziedkāpostu. Ir arī klasiski gaļas pildījumi pīrādziņiem – vārīta liellopu gaļa ar ceptiem sīpoliem, vārīta vai apcepta vistas fileja ar sieru un zaļumiem. Var pievienot jebkurus dārzeņus kopā sieru – sanāks gardi.
Pluči. (Par plučiem sauc pārtikā izmantojamos dzīvnieku iekšējos orgānus.) Jā! Pīrāgu pildījumam noder arī sirds, aknas, nieres un pat plaušas. Tikai jebkas no tiem pirms tam ir rūpīgi jāsagatavo – nieres attiecīgi jānomērcē un jānovāra, aknas pirms siltapstrādes jāpatur pienā utt. Un, ja pirms pildīšanas pluču masai pievieno nedaudz ceptu sīpolu, sanāks sulīgi un aromātiski.
Zivis. Protams, pīrādziņos var pildīt lasi un foreli, bet ne mazāk labi šim mērķim noder pavisam vienkāršs heks vai skumbrija – to novāra, iztīra no asakām, sajauc ar ceptiem sīpoliem, pieliek sāli, piparus, nedaudz krējuma un pilda pīrāgos. Tāpat zivju pildījumam var pievienot cieti vārītas olas, pētersīļu lapiņas, lokus un spinātus, nedaudz rīsu, kā arī sēnes, kartupeļus.
Šprotes. Ja svaigu vai saldētu zivju nav, var izmantot arī zivju konservus – lieliski noderēs šprotes vai sardīnes. Kārbu attaisa, zivīm notecina lieko eļļu, tad tās sasmalcina, sajauc ar vārītām, sasmalcinātām olām un ceptiem sīpoliem, un vienkāršs, bet garšīgs pildījums ir rokā.
Olas. Tās cieti novāra, sasmalcina kubiņos, sajauc ar saceptiem sīpoliem, piemet sāli, piparus – nekā lieka, bet cik gardi sanāk! Olu pildījumu lieliski papildina lociņi un rīsi, var arī pievienot nedaudz bekona, zivju vai dārzeņu.
Siers. Viens pats tas nebūs labākais, ko pildīt pīrādziņos, taču kopā ar dažām citām sastāvdaļām dos interesantu rezultātu. Siers lieliski garšo kopā ar karamelizētiem sīpoliem, turklāt var izmantot arī parastos kausētos sieriņus. Vēl ar sieru pildījumā labi saskan vārīta olas, šķiņķis, desa, lociņi, tikai jāpievieno malti melnie pipari, kas ļoti piedien šai kompānijai.
Sēnes. Šampinjoni, bekas, gailenes – der jebkuras. Pirms pildīšanas pīrāgos tās ir jāapcep, vēlams kopā ar sīpoliem. Sēņu pildījumu var papildināt ar sasmalcinātu vārītu olu, kartupeļiem, pupiņām vai pievienot gaļu.
Kartupeļi. Kartupeļus novāra, sagrūž biezenī un sajauc ar apcepta speķa gabaliņiem un saceptiem sīpoliem, pieliek piparus – ar šādu pildījumu pīrādziņi ilgāk paliek mīksti un ir maigi pēc garšas. Pēc vēlēšanās kartupeļu biezenim var pievienot arī gaļu, sēnes, aknas, ziedkāpostus un sieru.
Zirņi. Pīrādziņos var pildīt arī biezu zirņu grūdeni, tas ļoti labi saskan ar ķiploku mērces piedevu.
Pupiņas. Arī pupiņas ir jānovāra un jāpagatavo biezenis. Viens pats pēc garšas tas būs smagnējs, taču lieliski garšos, ja tiks pievienotas sēnes, gaļa un kartupeļu biezenis vai apcelti sīpoli ar burkāniem.
Sutināti svaigi kāposti. Pīrāgos lieliski var pildīt parastus galviņu kāpostus – tos smalki sagriež, apcep un pēc tam izsutina, pievienojot sāli, piparus un pēc vēlēšanās arī nedaudz tomātu pastas. Pildījuma var pievienot klāt apceptus sīpolus un burkānus, smalki sagrieztas melnās žāvētās plūmes, kā arī bekona, žāvētas desas vai šķiņķa gabaliņus.
Sutināti skābi kāposti. Pildījumam noder arī skābēti kāposti. Ja tie ir pārāk skābi, tos noskalo, nospiež un izsutina, pievienojot eļļu vai citas taukvielas. Kāpostu masu sajauc ar cieti novārītu, sasmalcinātu olu un brūklenēm – sanāks īpaši aromātisks interesantas garšas pildījums.
Spināti. Der arī citi zaļumi – skābenes, lociņi. Pirms pildījuma gatavošanas tos visus vajag applaucēt ar verdošu ūdeni, pēc tam sasmalcināt, piejaukt nedaudz eļļas, pielikt sāli. Ļoti garšīgi, ja šādam zaļumu pildījumam piejauc cieti vārītas olas vai biezpienu.
Rīsi. Vieni paši tie ir garlaicīgi, taču labi saskan kopā ar sasmalcinātiem lociņiem un cieti novārītu olu. Olas vietā var pielikt arī vārītu gaļu, aknas vai zivju konservus.
Griķi. Griķu biezputra ir interesants pildījums – tai piejauc cieti vārītas olas, sālītus gurķus (tieši sālītus, nevis marinētus, un ieteicams tiem nomizot miziņu),zaļumus, nedaudz eļļas, piemet sāli, piparus. Lieliski garšo, ja pieliek vārītu un gaļasmašīnā samaltu gaļu vai aknas.