Nepieciešams:
Astoņkāji un garneles laicīgi atkausē, ja garneles nav tīrītas, tās iztīra. Tomātus nomizo un sagriež kubiņos. Papriku atbrīvo no sēklotnes un sagriež strēmelītēs. Sīpolus nomizo un smalki sagriež, čili piparu smalki sagriež un sakapā. Ķiploku daiviņas nomizo, gareniski pārgriež uz pusēm, izņemot vienu, kuru sasmalcina smalkāk. Labi notīra abus apelsīnus, vienu pārgriež uz pusēm, nogriež vienu šķēlīti, no abām pusēm izspiež sulu. Otram apelsīnam norīvē miziņu un tad izspiež sulu. Citronu sagriež šķēlītēs, un tās sadala četrās daļās.
Astoņkāji novāra atsevišķi – katlā uzkarsē ūdeni, pievieno krustnagliņas, melnos piparus, nedaudz sāls un vienu lauru lapu. Kad ūdens sāk vārīties, liek iekšā astoņkāji. Verdošā ūdenī viņa kājas uzskrullējas uz augšu, līdz ar to izmēri samazinās. Tāpēc astoņkāji sākumā tikai iemērc un izvelk, iemērc un izvelk – tā rīkojas trīs četras reizes. Kad astoņkāja kājas saskrullējušās uz augšu, to atstāj ūdenī un vāra mīkstu. Pēc tam izņem.
Dziļā pannā ielej nedaudz olīveļļas, sakarsē to, pieliek pārējās lauru lapas, četras gareniski pārgrieztās ķiploka daiviņas, apelsīna šķēlīti, un, kad eļļa uzsūkusi garšas, visu izņem ārā. Sagatavotajā eļļā ber sīpolus un čili piparu. Kad tie apcepušies, pieliek papriku, tomātus un tomātu pastu, izmaisa un dažas minūtes apcep. Tad pievieno rīsus, buljonu, sulu no abiem apelsīniem un norīvēto miziņu. Samazina karstumu un turpina karsēt uz mazas uguns, lai rīsi lēnām uzsūc buljonu un uzbriest. Tas var ilgt apmēram 40 minūtes vai ilgāk.
Pa to laiku citā pannā sakarsē sviestu ar sasmalcinātajiem ķiplokiem un dažas minūtes no katras puses apcep garneles – līdz tās kļūst koši rozā. Noņem no pavarda.
Kad rīsi uzbrieduši, pievieno jūras veltes un citrona šķēlītes.