Siļķe latviešu ēdienkartē ir universāla zivs, tās pasniegšanas daudzveidība var pārsteigt. Iederas gan pieticīgai maltītei kopā ar vārītiem kartupeļiem un biezpienu, gan dažādos salātos, sākot ar klasisko «siļķi kažokā», kuru ceļ galdā svinībās, un beidzot ar visādiem citiem. Taču siļķi var pasniegt arī kā uzkodas vai starterus. Tā lieliski sader kopā ar rupjmaizi, bietēm, āboliem, sīpoliem, olīvām, marinētiem dārzeņiem, krējumu.
Nepieciešams:
Mērcei:
Burkānus nomizo, novāra ūdenī vai tvaikā, vienu no tiem gareniski sagriež četrās daļās un noliek maliņā, otru sasmalcina kubiņos. 2 pipargurķīšus sagriež uz pusēm un noliek maliņā, 2 atlikušos – sasmalcina. Sīpolu sagriež gredzenos un dažus no tiem atstāj pasniegšanai, pārējos – sasmalcina. Sagriež lociņus un dilles, atstājot pāris kātiņus greznošanai. Uz rupjās dārzeņu rīves sarīvē cieti vārīto olu. Krējumu samaisa ar mārrutkiem un ar to sajauc visas sagrieztās salātu daļas.
No marinēto siļķu filejām veido tīteni, kuru sasprauž ar zobu bakstāmo, novieto uz sāna virs sīpolu gredzeniem un piepilda ar sagatavotajiem salātiem. Salātus izgrezno ar iespraustām pipargurķīšu pusītēm, burkānu ceturtdaļiņām, dillēm un kaperiem.