Risoto gatavošanā ir kaut kas maģisks un meditatīvs – ēdiens, kuru nevar pagatavot steigā un darot simt citu darbu. Tas prasa nedalītu pavāra uzmanību, un rezultāts to atspoguļo. Krēmīgs bez krējuma, aromātisks bez izteikti daudzām garšvielām – tāds ir labs risoto. Izejvielas šai receptei ieteicams precīzi nomērīt, jo «uz aci» būs grūti noteikt pareizos daudzumus. Ja risoto gatavo bērniem, nepievieno vīnu. Patiesībā tas ir ēdiens, kas ļoti piemērots mazajiem gardēžiem jau apmēram 10 mēnešu vecumā. Piedevas var izvēlēties pēc bērna gaumes – vienam garšos zaļie zirnīši, citam – siers, bet vēl kādam nekādu piedevu nevajadzēs.
Nepieciešams:
Bietes sagriež 1 cm lielos gabaliņos, liek vienā kārtā cepamtraukā un uz 15 minūtēm ievieto cepties līdz 180°C temperatūrai sakarsētā cepeškrāsnī.
Pusi no bietēm ar blenderi sablenderē, pievieno dārzeņu buljonam, uzvāra un samazina uguni tik mazu, lai buljons turētos karsts.
Atlikušās bietes sajauc ar balzamiko etiķi un cukuru un vai nu uz pannas, vai cepeškrāsnī 10 minūtes apcep.
Pannā uzkarsē olīveļļu un apcep sīpolu un ķiploku gabaliņus, līdz tie kļūst caurspīdīgi. Pieliek noskalotus rīsus, pasautē. Ja vēlas, pielej vīnu un, maisot pagaida, līdz tas uzsūcas. Sāk buljona pievienošanu – pa vienam kausiņam, regulāri maisot. Nākamo kausiņu pievieno, kad iepriekšējais «uzsūcies» rīsos. Turpina vārīt rīsus, tiem pakāpeniski pievienojot buljonu – aptuveni 20 minūtes vai kamēr rīsi ir kļuvuši mīksti. Buljons var palikt pāri. Noslēgumā iemaisa zaļos zirnīšus.
Pasniedz kopā ar «sniega bumbām», kuras pārgrieztas uz pusēm, dīgstiem un ja vēlas – pārslaka ar citronu olīveļļu. Tās vietā var ņemt olīveļļu ar citrona sulu un miziņu – uz 100 ml olīveļļas extra virgin pievieno sulu un miziņu no puses citrona, kurš audzēts bioloģiski.