Kabaču «muciņas» Pie grāmatzīmēm

Vērtējums:

Apaļos kabačus Latvijā plaši neaudzē, lielākoties tie rodami tikai interesentu mazdārziņos. Taču, ka kādam tādi ir, var pagatavot krāsnī ceptas kabaču «muciņas». Tāpat kabaču vietā var ņemt mazos ēdamos ķirbjus, kurus audzē tieši cepšanai.

Nepieciešams:

  • 3 nelieli kabači,
  • 125 g rīsu,
  • 1 paprika,
  • 1 burkāns,
  • 2 tomāti,
  • 1 sīpols,
  • 2 daiviņas ķiploka,
  • 30 g olīveļļa,
  • sāls,
  • pipari.

Kabači, ķirbji, patisoni

Ķirbju dzimtā ir ļoti daudz sugu un katrai no tām – ne mazums pasugu. Visiem zināmie kabači un patisoni ir parastā ķirbja pasugas.

Visgaršīgākie ir nelieli (līdz 20 cm gari), vēl nenogatavojušies kabači. Jaunus kabačus, kas paredzēti pildīšanai un sautēšanai, parasti nemizo. Sīkus kabačus var cept ar visām sēklām. Ja pēc cepšanas tie kļūst sīksti, cepamo pannu nosedz ar vāku vai pārvelk ar foliju un uz 5–10 minūtēm ieliek cepeškrāsnī. Mizo pāraugušus kabačus, tiem izņem arī sēklas.

Lai ķirbju garša nepasliktinātos, tie pēc vārīšanas jānotecina. Ķirbjus ar visu mizu var arī sagriezt šķēlēs, izņemt sēklas, tad novietot cepeškrāsnī uz cepampapīra vai folijas gabala, izcept, tad mīkstumu noņemt no mizas un izmantot biezeņu vai biezzupas pagatavošanai. Ķirbji der uzturā arī svaigi, taču tad jālieto jauni un maigi augļi. Kaltētas ķirbju sēklas ir ne tikai veselīgas, bet arī gardas. Tās var lietot mandeļu vietā, cepot cepumus vai piparkūkas.

Parasti izmanto tikai nenogatavojušos patisonus. Tos sagatavo līdzīgi ziedkāpostiem – visas receptes, kuras ir vieniem, der arī otriem. Patisonus arī marinē vai sāla līdzīgi gurķiem, bez ierastajām piedevām pievienojot vēl dažādas mētras un pētersīļu zaļumus. Konservētus patisonus pasniedz kā uzkodas pie gaļas un zivju ēdieniem.

Gatavošana:

1

Kabačiem nogriež cepurītes tā, lai tās varētu izmantot kā vāciņus, un izgrebj viduci. Novāra rīsus un atstāj nedaudz padzesēties.

2

Dārzeņus – papriku, burkānu, tomātus, sīpolu – sagriež kubiņos, apcep olīveļļā un pēc tam samaisa ar novārītajiem rīsiem. Pievieno sāli, piparus un caur ķiplokspiedi izspiestus vai smalki sasmalcinātus ķiplokus.

3

Dārzeņu masu iepilda kabačos, uzliek tiem augšiņas, kuras var piespraust ar koka zobu bakstāmajiem kociņiem, un cep cepeškrāsnī 180 grādu temperatūrā apmēram 40 minūtes.

4

Pildītos kabačus pasniedz siltus un dekorē ar zaļumiem. Ja vēlas, var uzlikt karoti krējuma.

Pievienojiet savus komentārus

Citas receptes no sadaļam Pamatēdieni, Veģetāri

Vista sierā

Nepieciešams: rīvmaize, 1 glāze rīvēta siera, pusglāzes...