Makaroni «Norma» ar divēji gatavotiem baklažāniem   Pie grāmatzīmēm

Receptes autors: Aigars Jansons,« Zaķīša» receptes
Vērtējums:

Makaroni «Norma» – itāliski «Pasta alla Norma» – ir klasisks Sicīlijas ēdiens, radies 19. gadsimta sākumā Katānijas pilsētā un nosaukts par godu Vinčenco Bellīni slavenajai operai «Norma».

Sicīlija ir viens no skaistākajiem un auglīgākajiem Itālijas reģioniem. Tur aug neparasti smaržīgi un sulīgi tomāti, visgaršīgākie baklažāni, un apkārtni ar savu burvīgo aromātu piepilda baziliks. Šīs sastāvdaļas arī ir makaronu ēdiena «Norma» pamatā. To, starp citu, iecienījuši arī slavenie dizaineri Domeniko Dolče un Stefano Gabana. Pagatavosim šo ēdienu ar baklažāniem, kas apstrādāti divos veidos!

Nepieciešams:

 • baklažāns,
 • 350 g īso, dobo «pennoni» tipa makaronu,
 • 6 tomāti,
 • baltie sīpoli,
 • aitu piena siers «Rikotta romāna» vai arī fetas siers,
 • ķiploks,
 • parmezāna siers,
 • ola,
 • rīvmaize,
 • olīveļļa,
 • baziliks,
 • sāls, pipari.

Makaroni un pasta

19.–20.gadsimta mijā smīkņāja par tiem, kas dzēra kafiju, turot krūzīti rokā ar atstatus izstieptu mazo pirkstiņu – uzskatīja, ka šādi ļautiņi grib izlikties ļoti smalki. Mūsdienu valodā līdzīgi rīkojas daudzi ēdienu recepšu veidotāji, kas makaronus dēvē par pastu. Tā varbūt varētu arī teikt, ja šim jēdzienam latviešu valodā nebūtu citas nozīmes – pasta ir masa ar mīklai vai biezputrai līdzīgu konsistenci. Arī svešvārdu vārdnīcā ir skaidrots, ka pasta itāliski nozīmē «mīkla». Savukārt noteikta veida mīklas izstrādājumus sauc par makaroniem, nevis pastu.

Gatavošana:

1

No baklažāna izgriež 5–6 šķēlītes puscentimetra biezumā, pārējam baklažānam nogriež miziņu un to sagriež nelielos kubiņos, apber ar sāli un atstāj uz 20 minūtēm, lai nosulo liekais sīvums.

2

Balto sīpolu sagriež nelielā šķēlītēs, saspiež 3–4 ķiploka daiviņas un visu liek apcepties uz pannas olīveļļā. Cep pāris minūtes, tad pievieno kubiņos sagriezto baklažānu.

3

Tomātus noblanšē, noņem miziņu, sagriež nelielos gabaliņos un apcep olīveļļā. Pievieno sāli, pāris smaržīgos piparus un 6 lapiņas baziliku. Cep tomātus, līdz izveidojas viendabīga masa. Var izmantot arī konservētus tomātus savā sulā.

4

Tomātu masu pieliek klāt sīpoliem, pievieno sauju sakapātu bazilika lapiņu un visu cep 3–5 minūtes.

5

Gatavo baklažānu šķēlītes: tās nosusina uz papīra dvieļa, apviļā miltos, tad sakultā olā un beigās rīvmaizē, kurai pievienots nedaudz maltu melno piparu un ēdamkarote smalki sarīvēta parmezāna siera. Cep lielā eļļas daudzumā, ik šķēlīti no katras puses minūti. Noliek uz papīra dvieļa, lai notek liekais eļļas daudzums.

6

Makaronus vāra līdz «al dente» gatavībai, tad pievieno mērcei, visu apmaisa un cep vēl minūti. Es izvēlējos «pennoni» tāpēc, ka tie ļoti labi uzsūc mērci. Taču šai receptei var izmantot jebkura veida makaronus.

7

Kad makaroni ir uzsūkuši mērci, tos liek traukā un virsū kārto sagrieztas baklažāna šķēlītes, pārkaisa ar sasmalcinātu rikotas vai fetas sieru, dekorē ar bazilika lapiņām un pasniedz galdā.

Pievienojiet savus komentārus

Citas receptes no sadaļam Pamatēdieni, Makaroni, Veģetāri

Vista sierā

Nepieciešams: rīvmaize, 1 glāze rīvēta siera, pusglāzes...